Kristin Brovold
11. mars 2016
Lean-dagen er regionens nye og viktigste møteplass for alle som er opptatt av forbedring, kvalitet og å jobbe smartere. Hovedtema for Lean-dagen er "Never Waste a good crisis!".
Behovet for å trappe opp arbeidet med Lean og kontinuerlig forbedring er større enn noen gang. Vi er en region med et vitalt, konkurransedyktig og innovativt næringsliv. Nå står vi ovenfor store omstillingsutfordringer i møte med en saftig kostnadsvekst og kraftig fall i oljeprisen. Hvordan skal vi omstille oss til å bli slankere, smartere og smidigere?
Mer om Lean-dagen og hvordan du melder deg på her.
Les artikkel om hovedforedragsholder Don Kieffer og Lean-dagen 2016 her.
Lean-dagen er den viktigste møteplassen i Stavanger-regionen for alle som er opptatt av kontinuerlig forbedring. Årets tema er "Lean and Green".
Lean-dagen arrangeres heldigitalt.
For fjerde gang ønsker vi velkommen til LEANdagen, konferansen for alle som er opptatt av forbedring, kvalitet og det å jobbe smartere. Årets tema er Lean og ledelse.
"Jobber du med LEAN blir skolen fin". Ressursgruppen for Lean inviterer til medlemsbesøk hos Bærland barneskole på Ålgård, for å lære om skolens Leanreise.
Aldri har så mange deltatt på den årlige LEANdagen i Stavanger.
Stadig flere er opptatt av hvordan bedriften kan jobbe smartere.
For tredje gang ønsker vi velkommen til LEANdagen, konferansen for alle som er opptatt av forbedring, kvalitet og det å jobbe smartere. Vi får besøk av den internasjonalt anerkjente og bestselgende forfatteren, ledercoachen og LEAN-forskeren Dr. Michael Ballé. Fra NTNU og Kongsberg Maritime Subsea kommer Dr. Daryl J. Powell, fra Finn.no får vi besøk av Karina Birkeland Lome, fra EGGS design Trond Dagsland, fra Malm Orstad kommer Lauritz Løvø og fra Wellbarrier får vi høre Asbjørn Bjaanes. Årets tema er LEAN og innovasjon – LEANOVASJON.