Lean Forum Logo
Lean spill kveld

Lean spill kveld

Lean Forum BTV inviterer til Lean spill kveld.

Spillet simulerer en produksjonssituasjon med de arbeidsoperasjoner som er vist over. Vi starter med en grunnoppstilling, gjennomfører en spilleomgang, rapporterer resultat og drøfter erfaringer for så å finne frem til endringer / forbedringer før neste spilleomgang. Dette gjentas i noen flere runder, erfaringer og nye endringer drøftes mellom hver runde.

Spillet viser en del Lean prinsipper ved endringer innen:

- Lay out

- 5S

- Arbeidsoppgaver

- Omstillingstider

- Effekten av nytt utstyr

- Kvalitetskontroll

- Vareflyt

- Styringsprinsipper, prognose / ordrestyrt

- Spesialordre

Hensikten er å gjøre stadig mer med mindre ressurser og fjerne sløsing, tidstyver og unødvendige arbeidsoperasjoner samt kontinuerlig forbedringsarbeid. Spillet viser disse mulighetene i praksis.

Spillet passer for grupper a 7 til 9 personer

På spill kvelden har vi kapasitet til å gjennomføre med 2 grupper, dvs totalt inntil 18 personer

Instruktør: Viggo Johannessen, Vi-Bu.
Han har i mange år jobbet som Seniorrådgiver i Kiwa / Teknologisk Institutt med Lean opplæring og Lean transformasjoner. Jobber nå i sitt eget firma Vi-Bu og tilbyr tjenester inne Lean. Viggo er Lean coach i Produktivitetsspranget. Han deltar i Lean Forum Norge (LFN) i Programkomiteen, leder av juryen for årets Lean virksomhet og årets Lean prosjekt samt styreleder i LFN regionalt fora i BTV (Buskerud / Telemark / Vestfold).

Start
Slutt
Påmelding

USN Campus Drammen
Papirbredden - Drammen kunnskapspark
Grønland 58
3045 Drammen